KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12144239
*
nr 1214 4239
Erik Cedervall
(1923-2013), Sverige
Oljemålning, "Gröna hus och träd, Hagalund", Signerad. Olja på duk, 33x40
Erik Cedervall, svensk målare, grafiker och skulptör född 1923, död 2013.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 oktober 2018
kl 19:56:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 20:59:21
1
100 kr
26/10 03:47:57
2
150 kr
29/10 18:53:50
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Erik Cedervall
Erik Cedervall, svensk målare, grafiker och skulptör född 1923, död 2013.
Läs mer om Erik Cedervall
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik cedervall olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Erik Cedervall
Erik Cedervall, svensk målare, grafiker och skulptör född 1923, död 2013.
Läs mer om Erik Cedervall
nr 1214 4239
Erik Cedervall
(1923-2013), Sverige
Oljemålning, "Gröna hus och träd, Hagalund", Signerad. Olja på duk, 33x40
Erik Cedervall, svensk målare, grafiker och skulptör född 1923, död 2013.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 oktober 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/10 20:59:21 | 1 | 100 kr |
26/10 03:47:57 | 2 | 150 kr |
29/10 18:53:50 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Erik Cedervall
Erik Cedervall, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör född 1923, död 2013.Läs mer om Erik Cedervall
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik cedervall olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37